Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020Kredi kartı borcunda yapılandırma kararının çıkmasının ardından kart borcunun yapılandırılması için adım atan ilk banka Ziraat Bankası’dır. Birçok kişinin kredi kartı borçları yüzünden mağdur olduğunu bilen banka kalan borçların yapılandırılması için çalışmalarını başlatmıştır.

Faiz oranlarında yapılan düzenleme ile Ziraat Bankası yüksek kredi kartı taksit borcu nedeniyle sorun yaşayıp sürekli gecikme yaşayan müşterilerinin borçlarını rahatlatmak için kart borçlarının yapılandırılması kararı aldı.

Kısa sürede kredi kartı borç yapılandırmasını hayat geçire banka ciddi anlamda ödeme güçlüğü çeken müşterileri için büyük kolaylıklar sağlayıp hukuki işlemlerin başlamasının önüne geçti.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan Kredilere Yapılandırma Desteği

Ziraat Bankası ilk olarak kredi kartı borçlarında yapılandırma uygulamaktadır. İhtiyaç kredisi borcu içerisinde yer alan kredi kartı borçları,“Birleştiren İhtiyaç Kredisi” kampanyası ile tek çatı altında toplanabilmektedir.

 • Ziraat Bankası kredi kartı borcu için uyguladığı bu yapılandırma ayrıcalığından diğer banka müşterilerinin de faydalanmasını sağlamaktadır.
 • Kart borçlarının ödenmesinde 60 ay vade imkânı sunulmaktadır.
 • Kredi kartı borç yapılandırılması dışında ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi geri ödemelerinde de sorun yaşayanlar için kredi yapılandırma ayrıcalıkları sunulmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç kredisi borçları içerisinde yer alan kredi kartı borcu için yapılandırma yapan Ziraat Bankası, diğer ihtiyaç kredisi borçlarının uygun koşullarda ödenmesini sağlamak amacı ile kredi yapılandırma olanaklarını müşterilerine sunmuştur. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında;

 • 24 aya kadar olan ödemelerde faiz oranı %1,10 iken
 • 60 aya kadar olan ödemelerde ise faiz oranını %1,20 üzerinden hesaplanmaktadır.

Kredi kartı borçları dışında var olan ihtiyaç kredilerinin borçlarının yapılandırılmasında banka ihtiyaç kredisi için uyguladığı güncel faiz oranı ile kalan borçların yapılandırılmasını sağlayabilir. Ödeme durumunuza göre ise siz vade süresini belirleyebilirsiniz.
Taşıt Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası güncel kredi yapılandırma kampanyası içerisinde kredi kartı borçları yer alsa da müşterilerine taşıt kredisi ödemelerinde de kolaylıklar sağlamaktadır. Ziraat Bankası taşıt kredisi;

 • Güncel faiz oranı %1,49 ‘dur.
 • 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
 • 0 km ve en fazla 5 yaşına kadar olan 2.el araçlar için kredi kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası’ndan araç sahibi olabilmek için aldığınız taşıt kredisini geri ödemekte zorlandığınız zaman banka yetkilileri ile görüşerek yeniden borç hesaplanması ve yapılandırılması isteyebilirsiniz.

Taşıt kredinizi ödemekte zorlandığınız aylık miktarı azaltıp, kalan borcunuzu güncel faiz üzerinden hesaplayarak uygun vade koşullarında yeni bir ödeme planı oluşturulabilir.

Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası müşterilerine konut kredilerinde farklı seçenekler sunarak konutun özelliğine göre kredi alma imkânı sunmaktadır. Genel olarak ise konut kredilerinde;

 • 120 aya kadar vade imkânı,
 • Ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanma imkânı ve
 • %1,28 faiz oranı sunmaktadır.

Konut sahibi olmak için çektiğiniz kredinizi ödemekte zorluk yaşadığınızda başka bankadan kredi çekerek borç kapatmak yerine Ziraat Bankası yetkilileri ile görüşerek kalan konut kredisi borcunuz için borç yapılandırması isteyebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşterilerinin konut almaları için onlara farklı kredi seçeneği sunduğu gibi borçların ödenmesinde yaşanan zorluklarda da müşterisine kalan borcun yeniden yapılandırılmasını ve uygun vade ile ödenmesini sağlamaktadır.

Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası kredi yapılandırmalarında faiz oranlarında ihtiyaç kredisi borçlarından birsi olan kredi kartını borçlarının yeniden düzenlenmesi için faiz oranlarında değişikliğe gitmiştir.

İhtiyaç kredisi faiz oranı%2,27 iken bu oran değiştirilerek kredi kartı borçluları için;

 • 24 aya kadar olan borç ödemelerinde faiz oranı %1,10’a
 • 60 aya kadar olan borç ödemelerde ise faiz oranını %1,20’ye çekmiştir.

Kredi kartı borcu dışında olan bireysel ihtiyaç kredisi borçlarında güncel faiz oranları uygulanırken borç yapılandırılmasında da bu faiz oranı üzerinden değerlendirilme yapılmaktadır.

Konut kredisi ve taşıt kredi borçlarının yapılandırılmasında ise bankaşu ankifaiz oranlarını kullanabileceği gibi faiz oranlarında değişiklikler yapabilme inisiyatifinesahiptir.

Kredi Yapılandırma Şartları

Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırılmasından;

 • Sadece ziraat banaksı müşterileri değil diğer banka müşterileri de faydalanabilmektedir.
 • Yapılandırma 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan borçları kapsamaktadır.
 • Krediden faydalanmak isteyen kişilerin belgelenebilir bir gelirinin olması gerekir.
 • Kişinin banka borcu nedeniyle takibe alınmamış olması gerekir.

İhtiyaç kredisi borcu içerisindeyer alan kredi kartı borçlarını, taşıt kredisi ve konut kredisi borçlarını yeniden yapılandırmak için banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Bu şekilde yapılandırma şartlarını en iyi şekilde öğrenip borç yapılandırılması için doğru adımlar atabilirsiniz.

Yorum yazın