Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu | 2021 |

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu | 2021 |

Ziraat Bankası bireysel krediler kapsamında vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Ekonomik durumunu düzeltmek, borçlarından kurtulmak, ödemelerini yapmak yahut farklı yatırımlar için finansman ihtiyacı hisseden vatandaşlar Ziraat Bankası’ndan 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi hesaplama ve başvuru işlemlerini içeriğimizde detaylandıralım.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası üzerinden sizler de sigortanız olmadığı halde kredi alabilirsiniz. Bunun için birkaç farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin başında öğrenciler gelmektedir. Öğrenciler Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Öğrenimleri ile alakalı olarak yapmak istedikleri herhangi bir işlem olduğunda Ziraat Bankası’na giderek gerekli öğrenci belgelerini almaları halinde banka kredi mevzuatına uygun herhangi bir sıkıntısı olmadığı durumda kredi alabilirler.

Bunun yanı sıra örneğin yurtdışında çalışmış, yaşamış ve bundan sonra Türkiye’ye taşınmış olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da yine aynı şekilde Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilir. Bunu almış olduğu yurtdışı belgelerini ve gelirlerini ibraz etmek şartıyla gerçekleştirebilir. Bunun gibi ev sahibi olup kira geliri ile yaşayanlar da yine aynı şekilde sigortasız bir biçimde hem de ipotek göstermeden kredi alabilirler.

Bununla birlikte sigortasız olmasına rağmen örneğin ev sahibi olması hasebiyle direk başvurabilir ancak kendi kredi puanları düşük olduğu için Ziraat Bankası kredi vermeyip kefili de talep edebilir. Kefillik talep edilen durumlarda kişilerin bir veya iki kefil göstermesi gerekmektedir. Bu bankanın insiyatifinde olan bir şeydir ve banka buna göre yönlendirme yapacaktır.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredilerinde güncel uyguladığı faiz oranı aylık yüzde 0,98 düzeyinden başlamaktadır. Bu faiz oranı müşterinin KKB notuna göre artış gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir faiz oranı belirtmek mümkün değildir. Kredi başvurusu esnasında müşterinin tabi olacağı nihai faiz oranı banka tarafından tayin edilmektedir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Hesaplaması

Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyen kişiler için hesaplama tablosu aşağıdaki gibi gerçekleşebilir:

KrediFaiz Oranı*Taksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 3.000 TL0,98269,52 TL3234,24 TL70 TL
12 Ay 5.000 TL0,98449,20 TL5.390,40 TL100 TL
12 Ay 10.000 TL0,98898,41 TL10.780,80 TL165 TL
24 Ay 15.000 TL0,98720,99 TL17.303,76 TL210 TL
36 Ay 25.000 TL0,98855,80 TL30.808,80 TL280 TL

 

  • Faiz Oranı: Aylık yüzde 0,98’lik faiz oranı Ziraat Bankası’nın tüketici kredisi için uyguladığı güncel taban faiz oranıdır. Bu oran Findeks notu düşük müşteriler için yükselecektir. Müşteri özelinde bankaca tayin edilmektedir.
  • Masraflar: Banka hayat sigortası yaptırmayı zaruri tutmaktadır. Kredi tutarının binde 5’i olan kredi tahsis bedeli ile hayat sigortası prim ücreti vergilerle birlikte “masraflar” kalemini oluşturmaktadır. Tablodaki rakamlar varsayım olup, net rakamlar kişi özelinde bankaca hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’na gelir belgesi olmadan kredi başvurusu bankanın ATM’lerinden, internet bankacılığından, resmi web sitesinden, Ziraat Mobil üzerinden yapılabilir. Ayrıca 444 00 00 veya 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’nden de kredi başvurusu yapmak mümkündür. Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak başvurularda banka gelir belgesi talep edebilmektedir. Yukarıda belirtilen şekilde de Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunulabilir.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi alma şartları yine de gelir olması ve gelirinizi bir şekilde belgeleriniz ile sabit olmaktadır. Gelir belgesi olmayan kişilere çoğu zaman kredi verilmemektedir. Bununla birlikte gelir belgesiz kredi çekmek de bazı durumlarda mümkün. Ziraat Bankası’ndan gelir belgesi olmadan kredi çekmek için kişinin Findeks skoru riskli yahut çok riskli kategoride bulunmamalıdır. Ziraat Bankası2nın maaş müşterilerinden ya da emeklilerden banka gelir belgesi talep etmemektedir. Bunun yanı sıra; bankaya ipotek gösterebilecek veya kefil gösterebilecek kişiler de gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası’ndan gelir belgesi olmadan kredi çekmek için izlenebilecek farklı bir yöntem daha bulunmaktadır. Bankaya yatırılarak üzerine bloke konulacak bir miktar mevduat karşılığında bankadan gelir belgesiz kredi çekmek mümkün olabilecektir. Çekeceği ufak miktarlı bir kredi ve bu kredi için bankaya yapacağı düzenli geri ödemeler ile kredi puanını düzeltmek isteyen kişiler bu yöntemden faydalanabilirler. Örneğin bankaya 5.000 TL yatırılarak 3-4 bin TL kredi başvurusunda bulunulabilir.

Kredi Başvuru Sorgulama ve Takip Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’na kredi başvurusu yapan ancak sonrasında başvurusuna olumlu ya da olumsuz bir yanıt alamayan kişiler; kredi başvurularını internet bankacılığından ve Ziraat Mobil üzerinden sorgulatabilirler. Ayrıca Ziraat Bankası Çağrı Merkezi (0850 220 00 00 veya 444 00 00) aranarak da kredi başvuru sorgulama ve takip işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ziraat Bankası kredi başvurularını banka politikaları uyarınca değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hakkına sahiptir. Ek olarak bankanın değerlendirmeleri neticesinde müşterilerden kefil ya da ek teminat isteme hakkının da her daim bulunduğu bilinmelidir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.