Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu 2020Ziraat Bankası bilindiği gibi devletin bir bankasıdır. Genel anlamda gerek ihtiyaç kredileri gerekse taşıt veya konut kredileri konusunda en hesaplı faiz oranları ve taksit tutarları bu anlamda Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Son dönemde konut kredilerinde yaşanan ani yükselmeler sebebiyle konut kredilerinde ilk defa düşüm yine Ziraat Bankası tarafından yapılmış ve sonrasında diğer bankalar tarafından da takip edilmeye gayret gösterilmiştir.

Ancak genel anlamda Ziraat Bankası faiz oranlarının ön plana çıktığı ve düşük olarak bilindiği bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Buradan yapacağınız tüm kredi başvurularında sigortasız şekilde de olsa elbette bir gelire sahip olmanız gerekmektedir.

Bu kredilerin ödeme konusunda herhangi bir sıkıntımız olmayacağını en azından ödemeyi gerçekleştirebileceğiniz maddi duruma sahip olduğunuza dair banka merkezi sistemi onay vermesi ve buna göre hareket etmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası üzerinden sizler de sigortanız olmadığı halde kredi alabilirsiniz. Bunun için birkaç farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin başında öğrenciler gelmektedir. Öğrenciler Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Öğrenimleri ile alakalı olarak yapmak istedikleri herhangi bir işlem olduğunda Ziraat Bankası’na giderek gerekli öğrenci belgelerini almaları halinde banka kredi mevzuatına uygun herhangi bir sıkıntısı olmadığı durumda kredi alabilirler.

Bunun yanı sıra örneğin yurtdışında çalışmış, yaşamış ve bundan sonra Türkiye’ye taşınmış olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da yine aynı şekilde Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilir. Bunu almış olduğu yurtdışı belgelerini ve gelirlerini ibraz etmek şartıyla gerçekleştirebilir. Bunun gibi ev sahibi olup kira geliri ile yaşayanlar da yine aynı şekilde sigortasız bir biçimde hem de ipotek göstermeden kredi alabilirler.

Bununla birlikte sigortasız olmasına rağmen örneğin ev sahibi olması hasebiyle direk başvurabilir ancak kendi kredi puanları düşük olduğu için Ziraat Bankası kredi vermeyip kefili de talep edebilir. Kefillik talep edilen durumlarda kişilerin bir veya iki kefil göstermesi gerekmektedir. Bu bankanın insiyatifinde olan bir şeydir ve banka buna göre yönlendirme yapacaktır.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
15,000 TL 36 Ay 1,53 573,11 20,703,96 TL

İhtiyaç kredisi konusunda az önce de bahsettiğimiz gibi Ziraat Bankası devletin bankası olması hasebiyle en uygun koşullarda kredi fırsatları da sizlerle buluşturmaktadır. Güncel rakamlara bakıldığında 1.23 faiz oranı ve 36 ay vadede sizler  de ihtiyaç kredilerinizi bu şekilde kullanabilirsiniz.
15 bin liralık bir kredi kullandığımızı varsayarsak bu durumda taksit tutarı aylık olarak 573.11 TL olarak güncel rakam sizlere sunulmaktadır. Ziraat Bankası bu İhtiyaç kredisinde sizlerden gerekli evraklar dahilinde bu işlemleri gerçekleştirmenizi isteyecektir.

Sigortasız Taşıt Kredisi

Taşıt kredilerinde bilindiği gibi sigortasız çalışanların olabileceği ancak sigorta işlemlerinin yapılması mecburi olan bir durum söz konusudur.

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
50,000 TL 48 Ay 1,49 1,560,57 74,907,36 TL

Burada faiz oranı 1.49 olarak açıklanmış bulunmaktadır. 48 ay en son sunulan vade şansıdır. Burada 48 ayın üzerinde vadede taşıt kredisi alma gibi bir şansımız bulunmamaktadır. 48 aylık bir taşıt kredisi aldığınızda 50.000 TL’lik bir kredi kullanmanız durumunda 1560.57 TL aylık taksit tutarı ödemesi dahilinde sizler de taşıtlarının alabilir ve kullanabilirsiniz.

Taşıt kredilerinde %75 banka tarafından karşılanırken yüzde 25’i nakit olarak sizin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir. Ancak aracın tümüne ipotek konulmaktadır. Bunu da bilmenizde fayda var.

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredilerinde son zamanlarda olan yükselme nedeni ile yapılan indirimler sonrasında güncel olarak Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranı 1.28’dir.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
100,000 TL 120 Ay 1,28 1,635,47 196,256,40 TL

Bu bağlamda 120 ay vade ile 100 bin liralık bir kredi çekmek istediğinizde aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı da 1635.47 TL olarak sizlere sunulmaktadır. Konut kredilerinde oranlar ekspertiz rakamları dahilinde sizlerle buluşturmaktadır.

Ekspertiz alacağınız evin gerekli kontrollerini yaparak eve banka tarafından ödenecek olan rakamın sizlere buluşturur. Sizlerin onaylamanız dahilinde kredi işlemleriniz gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası üzerinden krediye başvurduğunuzda aslında az önce de beyan etmiş olduğumuz gibi yine de bir evrak göstermemiz gerekmektedir. Sonuç itibarıyla yaşamınızı idame etmek için kazanmış olduğunuz rakamı bir şekilde belgelendirmenin durumu söz konusudur.

Bu noktada sizler de belgelendirdiğiniz evrak ile birlikte Ziraat Bankası’ndan kredi çekebilirsiniz. Burada ilk yapmanız gereken internet sitesi veya mobil sistemler üzerinden başvuru da bulunmaktır. Burada gerçek gelirinizi yazmanız yeterli olacaktır. Böylece banka sizlere gerekli yönlendirmeyi yapacak ve işlemleriniz daha rahat bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi alma şartları yine de gelir olması ve gelirinizi bir şekilde belgeleriniz ile sabit olmaktadır. Ayrıca bu tip durumlarda bankanın bir veya iki kefil isteme hakkı bulunmaktadır. Bu kefil emekli veya memur olma şartıyla istenebilir. Bu tamamen bankanın kendi kriterleri ve değerlendirmesi neticesinde size sunulur.

Bazı durumlarda kredinin kanuna göre banka bir ipotek isteyebilir. Bu tamamen bankanın değerlendirme kriterleri sonucunda ortaya çıkacak olan kendi yapısına uygun ticari bakış açısıdır.

Yorum yazın