Ziraat Bankkart Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu 2020

Ziraat Bankkart Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu 2020

Günümüzde öğrenciye kredi kartı veren pek çok banka bulunmaktadır. Ziraat Bankası da o bankalar arasında yer almaktadır. Üniversitelilere Bankkart Genç öğrenci kartı sunan Ziraat Bankası, bu kart sayesinde onlara büyük kolaylıklar da sağlamaktadır. Bu makalemizde sizlere, Bankart Genç hakkında çok önemli bilgiler vereceğiz.

Eğer, sizler de Ziraat Bankası’nın hem banka kartı hem de kredi kartı olma özelliği taşıyan bu çok özel kartına sahip olmak istiyorsanız, yazımızı dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankkart Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası’ndan Öğrenciler İçin Kredi Kartı

Ziraat Bankası, üniversite öğrencilerinin daha rahat koşullarda hayatlarını sürdürmesi adına onlara öğrenci kredi kartı vermektedir. Öğrencilerin bu karta sahip olabilmesi için ise bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Peki, kimler Bankkart Genç’e sahip olabilir? Bankkart Genç kartın özellikleri nelerdir? Öğrencilere sunulan bu kartın limiti ne kadardır? Bankkart Genç karta nasıl başvuru yapılmaktadır? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

İşte, Bankkart Genç hakkında merak ettiğiniz tüm o detaylar…

Bankkart Genç Özellikleri

Bankkart Genç, Ziraat Bankası’nın üniversite öğrencilerine sunduğu çok özel bir kredi kartıdır. Çok avantajlı fırsatlara sahip olan bu kartın önemli özellikleri de bulunmaktadır. O özellikler şunlardır:

  • Ziraat Bankası, Kredi Yurtlar Kurumundan (KYK) burs veya öğrenim kredisi alan 18-26 yaş arasındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine Bankkart Genç’i sunmaktadır.
  • Bu kart, hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilmektedir.
  • Ziraat Bankası şubelerine gitmeden pek çok bankacılık işlemi, internet şubesi ve ATM’lerle kolayca yapılabilmektedir.
  • Bankkart Genç’e sahip olan öğrenciler, MasterCard amblemi olan bütün ATM’lerden nakit ihtiyacını anında karşılayabilmektedir.
  • Kişilerin hesabında para olmasa bile, Harçlık Avans (limit dahilinde) sayesinde kolayca alışveriş yapılabilmektedir. KYK ödemesi devam ettiği müddetçe de, öğrenciler bu durumdan faizsiz ve masrafsız bir şekilde yararlanabilmektedir.
  • Öğrencilere özel olarak hazırlanan bu kartın, 90 TL’ye kadar temassızlık özelliği de bulunmaktadır.
  • İnternette alışveriş yapmak isteyenler, 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak alışverişlerini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
  • Kişiler, internet şubesi ya da ATM aracılığıyla telefon hatlarına mevduat hesapları üzerinden GSM TL yükleyebilmektedir.
  • Hesap bakiyesi SMS aracılığıyla da öğrenilebilmektedir. Bunun için, BAKIYE yazarak 4747’ye gönderilmesi yeterli olacaktır.

Bankkart Genç Başvurusu

Ziraat Bankası’nın yalnızca üniversite öğrencilerine özel olarak sunduğu Bankkart Genç kartına başvuru yapmak ise oldukça basittir. Birbirinden avantajlı fırsatlara sahip olan bu karta sahip olmak için Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine gidip başvuru yapılabilmektedir. Üstelik, herhangi bir ek belge talep edilmeden başvurular kolayca tamamlanabilmektedir. Tekrar şubeye gitme derdi olmadan da,istenilen adrese üniversite kredi kartı olan Bankkart Genç kartı anında gönderilebilmektedir.

Ziraat Bankası’nın şubelerine gitmek istemeyenöğrenciler, web sitesi üzerinden de başvurularını anında gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler, 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezini günün her saati arayabilir.

Tüm bunların yanı sıra, SMS aracılığıyla da kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için, GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderilmesi gerekmektedir.

Bankkart Genç Limit Bilgileri

Üniversite öğrencilerine, banka kartını ve kredi kartını tek kartla sunan Ziraat Bankası, onları her daim mutlu etmenin yollarını da bulmaktadır. Öğrenim kredisi ya da burs alan öğrencilere Bankkart Genç ile taksitlendirme ve Harçlık Avans gibi önemli avantajlar sunan banka, öğrencilerden kart için yıllık aidat ücreti de almamaktadır.

Ayrıca bu kartın belli bir limiti de bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın üniversiteli öğrencilere sunduğu üniversiteli kredi kartı limitinin 500 TL olduğunu söylemek isteriz. Gelir söz konusu olduğu durumlarda, limit artışı olabileceğini de belirtmek isteriz.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 GÜNCEL